2020 SM MINUTFILM

ALLA 65 ANMÄLDA MINUT FILMER kommer att visas i vår live sända streaming i realtid lördag 28 mars kl 13.00-14.15
SM i Minutfilm 2020 är framflyttad i tiden på grund av striktare restriktioner för publika evenemang i region Stockholm.

NR2020 MINUTFILMER för tävling
1Allt som står i min makt – Elin Landgren
2Alma and the Greta Effect – Margareta Pettersson
3Alma Dates – Margareta Pettersson
4Alma Goes Shopping – Margareta Pettersson
5Anguish – Sami Suonperä
6Anna Matilda – Eva Malmberg
7ARVET – Anders Ahlberg, Anna Öst
8Avrättning – Jan-Erik Larsson
9Bobby Brown – Jan-Erik Larsson
10Bödelblödande – Willy Fermelin
11Danka – Viktor Lundin
12Day of a Painter – Udaya Sri Senarathne
13Den Gick Precis – Evelina Jacobsson
14Der Offizier – Olof Berghe
15Dream Big – Luis Boström
16Drive through – Isak Sandquist
17Drömmar – Eva Dannebrink
18DÅ OCH NU – Linda Lövgren
19Eat the world – Evangelos Kollias
20EN GÅNG TILL – Maja Wiezell
21Ett halvt ark papper – Jan-Erik Larsson
22Ett möte – Tova Almgren
23fLygPLaN – Tilde Bragée
24Glassiär – Wilhelm af Ugglas Linder
25GREEN – Isabell Alison Öhrlund
26Gummi – Perla Heiefort
27Hierarchies…- Ada Reinthal
28Hjärnspöken – Julian Parker
29Hållplatsen – Patrik Andersson Walle
30I Månljuset – Ninnie Schelin
31Idétorka – Julia Pryts Gunnarsson
32If the little mermaid lived today – Simone Pusch
33Jannes identiteter – Jan-Erik Larsson
34Just Looking – Monica Mazzitelli
35jävla idiot – Klara Remme-Larsen
36KRAM – med tungrots R – Max Eriksson
37Kris i badrum – Johan L Heinstedt
38Liv – Linnea Wikman
39Luxproblem – K-G Stenborg
40Lyckliga familjen – Jan-Erik Larsson
41Mazen ringer mamma – Firas Mukarker
42Med slutna ögon ser jag allt – Emelie Ericsson
43Miljödusch – Raheleh Kamali
44MÅLA – Ada Reinthal
45New Lover – Julia Kruse, Nova Bladh
46Not Today – Peter Carlqvist, Willy Fermelin, Erik Andersson
47Någon att prata med – Peter Carlqvist
48Rehab Joy – Monica Wernblom, Otto Vogel
49Rumsren – Joel Delfin
50Rädda Vår Jord – Bonnie Nyqvist
51Sagas mirakel – Andreas Österberg
52Sill – Jan-Erik Larsson
53
Sista Minuten – Hanna Rosén
54Slå mig hårt – Jan-Erik Larsson
55Stress – Jan-Erik Larsson
56Succubus – Roos Bik
57Svante Arrhenius’ breakdown – Håkan Julander, Björn Engström
58Sådan far, sådan son – Erik Andersson
59The darkness – Amanda Lantz
60Tukt – Carl Enefält, Truls Hellekant, Anna-Mahina Köhlin-Mantha
61Tysta kvällar – Kasper Böhnke
62Upptagen – Paula Franke
63Vatten – Jan-Erik Larsson
64Vilse – Eva Pettersson Nises
65Walker – Zarah Virtanen Windh
66Ögonblicket Crohns Sjukdom – Jonna Palo-oja